CISTERNOVÁ  AUTOMOBILOVÁ STŘÍKAČKA 16 MAN

Automobilová stříkačka CAS 16 M-2-R MAN je postavena na terénním podvozku s pohonem 4x4. Je vybavena nádrží na vodu o objemu 2200 l + nádrž na pěnidlo. V nástavbě se dále nachází čerpadlo značky Zigler o výkonu 1600 l/min což umožňuje hašení nízkým tlakem, ale i vysokým tlakem na vzdálenost až 60 m. Dále je vozidlo vybaveno elektrickým navijákem, asanační lištou, osvětlovacím stožárem, plovoucím čerpadlem, kalovým čerpadlem a motorovou pilou. Kabina vozidla je určena pro 6 osob a je vybavena čtyřmi držáky na dýchací techniku.

Další technické údaje:

rok výroby: 2006

délka: 6 800 mm výška: 3 200 mm šířka: 2 550mm

hmotnost: 10 800 kg

DOPRAVNÍ AUTOMOBIL DA IVECO DAILY 50C13

Iveco Daily 50C13 je dopravní automobil se speciální autobusovou úpravou pro převoz až 20 osob. Je určen k evakuaci osob při mimořádných událostech, ale taky slouží pro převoz členů sboru na soutěže v požárním sportu. Pohání ho vodou chlazený dieselový motor o výkonu 92kW (125hp) a objemu 2789cm³, s šesti stupňovou manuální převodovkou.

POLNÍ KUCHYŇ PK-60

VYŘAZENÁ TECHNIKA

CISTERNOVÁ  AUTOMOBILOVÁ STŘÍKAČKA 25 RTHP

Naše polní kuchyň PK-60 je původně vojenská kuchyň s naftovým topením. Z praktického hlediska bylo naftové topení demontováno a nyní se v ní topí pouze dřevem. Kuchyň dokáže zajistit přísun stravy pro 50-150 osob. Od roku 2008, kdy byla PK-60 zakoupena, nám slouží k zajištění občerstvení na většině našich akcích. V roce 2016 ji naši mladí členové zrenovovali a přestříkali do hasičských barev.

Dále jen CAS 25 se skládá z podvozku Škoda 706 RTHP s prodlouženou kabinou pro řidiče a sedm členů osádky, nádrže na vodu , čerpacího zařízení s náhonem, pěnového zařízení a účelové karoserie, která tvoří současně skříně pro požární příslušenství a čerpací zařízení.

CAS 25 je speciální požární vozidlo určené k hašení požárů v místech s nedostatkem vody. Může se pohybovat na silnicích a udržovaných cestách se zpevněným a nezpevněným povrchem.

Zkrácené označení CAS 25 – RTHP znamená, že se jedná o cisternovou automobilovou stříkačku s jmenovitým průtokem vody 2.500 l/min. při manometrické dopravní výšce 80 m a geodetické sací výšce 1,5 m, na podvozku Škoda 706 RTHP.

V současné době se vozidlo nachází v soukromé sbírce v Kralupech nad Vltavou.

Oficální stránky SH-ČMS SDH Šumice © 2019 - 2022